Pierwszy gratis – mini-poradnik dla osób kupujących mieszkanie na kredyt

Joanna Marska-Romaniszyn    09 czerwca 2017    4 komentarze

Jeśli śledzisz wpisy na blogu regularnie, to może pamiętasz, że planowałam publikację „gratisów” dla czytelników. I oto jest pierwszy 🙂 To poradnik dla osób, które kupują mieszkanie od dewelopera na kredyt:

„7 koniecznych zmian w umowie deweloperskiej. Mini-poradnik dla osób kupujących mieszkanie z kredytu”

.

poradnik dla osób kupujących mieszkanie z kredytu

Newsletter

Co trzeba zrobić, żeby pobrać e-booka? Zapisać się na newsletter. O tutaj: DARMOWE E-BOOKI.

Miałam wątpliwości, co do tego newslettera, ale… Zauważyłam, że ostatnio sama dużo chętniej wracam do blogów, gdy jestem zapisana na newsletter. Jestem tak zajęta, że po prostu zapominam o sprawdzaniu, co się dzieje na różnych blogach, które uważam za wartościowe. Nie mam czasu korzystać z Facebooka w celach prywatnych, więc łatwo mi też przegapić informacje publikowane na Facebooku.

Natomiast newslettera przychodzącego na skrzynkę pocztową nie przegapię. Nawet jeśli nie mam czasu przeczytać polecanych tam postów w danej chwili, to zawsze mogę wrócić do tej wiadomości.

.

Trochę prywaty 🙂

Szczerze mówiąc, jestem z siebie dumna 🙂 Stworzenie e-booka i zrobienie zapisu na newsletter wymagało ode mnie nauczenia się zupełnie nowych umiejętności. Dla zawodowych blogerów (czy osób, które chcą być zawodowymi blogerami) to wszystko bułka z masłem, ale ja robiłam wszystko pierwszy raz.

Tworzenie grafik, wstawianie tzw. wtyczek na blogu czy projektowanie wiadomości wysyłanych w ramach newslettera to była dla mnie zupełna nowość.

Nie jest idealnie, grafiki nie wyświetlają się zbyt dobrze na telefonach komórkowych i na razie nie wiem co z tym zrobić. Ale jak na pierwszy raz i tak jestem bardzo zadowolona z efektu wizualnego.

.

O czym jest e-book?

Oczywiście dla czytelnika ważniejsza od wyglądu e-booka jest jego treść. I pod tym względem także jestem zadowolona. Uważam, że udało mi się poruszyć temat, który jest pomijany w różnych publikacjach na temat kupowania mieszkania na kredyt.

O ile znajdziesz informacje o możliwości dodania prawa odstąpienia od umowy z powodu nieuzyskania kredytu, to już raczej mało się pisze o tym, jak ten zapis sformułować. Zły zapis albo wybór zbyt krótkiego terminu na odstąpienie od umowy może spowodować, że nie da się od umowy odstąpić.

Jeszcze mniej miejsca poświęca się dostosowaniu umowy deweloperskiej do postanowień przyszłej umowy kredytowej.

Mimo że kupowanie mieszkań na kredyt jest powszechne, to deweloperzy często we wzorach wpisują postanowienia, które utrudniają życie ich klientom. Przede wszystkim zaś powodują konieczność tworzenia aneksów do umowy deweloperskiej. Pamiętaj, że aneks do umowy deweloperskiej musi być również zawarty w formie aktu notarialnego oraz odnotowany w sądzie wieczystoksięgowym. A to wszystko kosztuje.

.

Zatem zapraszam do zapisania się na newsletter i pobrania poradnika.

.

.

Save

Save

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Magda Czerwiec 10, 2017 o 20:32

Jestem już od dawna czytelnikiem bloga, ale nie mogę pobrać e-boka.

Odpowiedz

Joanna Marska-Romaniszyn Czerwiec 10, 2017 o 21:12

Nie wiem z czego to wynika, ale u niektórych osób nie działa link. Wyślę Pani link w e-mailu.

Odpowiedz

Maja Czerwiec 13, 2017 o 09:12

Podeślę znajomej, która lada moment będzie kupować mieszkanie 😉

Odpowiedz

Joanna Marska-Romaniszyn Czerwiec 13, 2017 o 10:06

Zapraszam do dzielenia się 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Cieszę się, że chcesz skomentować ten wpis – pamiętaj jednak, że na blogu nie udzielam porad prawnych. Jeśli jesteś zainteresowany taką poradą albo masz pytania dotyczące Twojej umowy deweloperskiej, napisz do mnie na adres joanna.marska@umowazdeweloperem.pl.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: